Mówili - to będzie sandboks, mówili - po Mordorze będziesz sobie swobodnie podróżował

Mówili - to będzie sandboks, mówili - po Mordorze będziesz sobie swobodnie podróżował. Teren taki obejmuje mapa pierwszej części Shadow of Mordor ogranicza się do kotliny Udun. To jest ten mały fragmencik znajdujący się w północno-zachodnim rogu krainy ciemności. W drugiej cześć gry dochodzi podobno nowa mapa, być może będą to bardziej przestrzenne tereny na południu, ale nie wiem czy ja tego dożyję.

2014-11-10 11:33:40

skomentuj

Wczoraj mieliśmy pierwszą środę miesiąca, wypadało więc niezwłocznie po przyjściu z pracy uruchomić PS4 i ściągnąć nowości dostarczane w ramach PS+

Wczoraj mieliśmy pierwszą środę miesiąca, wypadało więc niezwłocznie po przyjściu z pracy uruchomić PS4 i ściągnąć nowości dostarczane w ramach PS+. Niestety w sklepie ciągle widniały "rarytasy" z poprzedniego miesiąca. Oddaliłem się w stronę cienia Mordoru. Ciekawostka jest taka, że gram dość spokojnie, można by powiedzieć, że delektuję się, gdyby nie to, że faktycznie jest to męka, ale średnio wpadają mi dwa pucharki dziennie. Muszę przyznać, że dobór trofeów w tej grze jest bardzo dobry.

Późnym wieczorem znów udałem się w stronę PS Store i ku mojemu zaskoczeniu listopadowe gratisy już były dostępne. Pierwszy ściągnął się SteamWorld Dig. Początkowe 19 lat życia spędziłem niewiele dalej niż kilometr od KWK Siersza, a kolejne 15 lat jakieś 2 kilometry od KWK Wujek. W między czasie kończyłem szkołę średnią przy KWK Janina. Jednak najważniejsze doświadczenia górnicze posiadłem podczas setek godzin z Minecraftem. Lubię i szanuję drążenie w ziemi. Pograłem przez godzinę i chyba wrócę. Podoba mi się Weird Westowy klimat, mechaniki są akceptowalne, choć wolałbym skupić się na kopaniu, a nie skakaniu po platformach niczym Ron Jeremy po przekwalifikowaniu się na hydraulika. Jest spoko, dałbym za tą grę 5 złotych.

Drugi tytuł to The Binding of Isaac: Rebirth. Chwilę pograłem, doszedłem nawet do bossa, ale nie udało mi się go pokonać. Nie umiałem się przyzwyczaić do strzelania czterema różnymi przyciskami. No ale nawet jeżeli bym się przyzwyczaił to co z tego? Wydaje się, że nawet na Atari 130XE w 1992 roku taki tytuł nie przyciągnął by mnie na dłużej. Wyobrażam sobie jednak sterowanie dwoma joystickami - jednym się poruszasz, a drugim wybierasz kierunek strzału po pół roku treningu możesz latać myśliwcem. Najciekawsze, że gra podobno jest oparta na historii biblijnego Abrahama, a konkretnie psychicznym torturom jakie mu swego czasu ufundował bóg. O rly?

Trzecia i ostatnia gra to Escape Plan. Niestety ważyła najwięcej i nie zdążyła się pobrać kiedy mówiłem Playstation dobranoc.

2014-11-06 06:44:50

skomentuj

Niedługo miną 3 tygodnie mojej męczarni z Shadow of Mordor

Niedługo miną 3 tygodnie mojej męczarni z Shadow of Mordor. Mam kilkanaście procent fabuły, mam kilkanaście godzin na liczniku. Cierpię z każdym włączeniem tej gry, nie pamiętam żebym choć raz ugrał 2 godziny za jednym posiedzeniem.
Wczoraj nastąpił przełom. Zabiłem pierwszego z głównych wodzów i wydaje mi się, że powoli zaczynam łapać o co tam chodzi. Wykształciłem nawet przyjemność z zabijania orka przez klasyczną kombinację mordorską, czyli olśnienie energią podczas przeskoku nad jego głową, po czym następuje grad ciosów mieczem, który prowadzi do wybuchu jego czerepu. Nie dość, że onieśmiela kamratów ofiary to jeszcze powoduje odzysk życia.

Ciekawi mnie jakie jeszcze zdolności mogę odblokować u bohatera i chyba to jest jedyny powód abym kontynuował rozgrywkę. Biegam więc dalej po zadymionej i burej krainie, o wielkości nie przekraczającej czwartej części dowolnie wybranej marchii prowincji Skyrim, o terenie tak zróżnicowanym jak blokowisko z wielkiej płyty. Biegam i marzę, że nadejdzie czas na grę, w której gandalfopodobny bohater będzie mógł przemierzać całe Śródziemie. I nie będzie żałował mocy swego kostura.

Tymczasem pojawił się Hobbit: The Desolation of Smaug w wersji rozszerzonej (3 godziny i 6 minut).

2014-11-04 08:02:32

skomentuj

starsze index nowszeOnegdaj pisałem, że...

Prowadzę bloga "Gry dla dorosłych" od 19 lutego 2013 roku. Oto niektóre z wcześniejszych tekstów:


2016-06-14

Oglądając wczorajszą konferencję Microsoftu na E3 Expo zastanowił mnie pewien fakt

2017-07-23

Elite, Elite, mój ty Frontierze! (Wpis ma charakter rozwodnionej agitki politycznej, jak nie lubisz to sobie idź

2015-11-13

Bugi pojawiły się na koniec trzeciego dnia eksploracji pustkowi. Niestety nie mogłem tego przemilczeć