AC:Unity wita nas ważącą 6,5 GB aktualizacją

AC:Unity wita nas ważącą 6,5 GB aktualizacją. Najsłynniejszy koszmarek z prologu został oczywiście poprawiony. Odnotowałem jeden mały problem z detekcją kolizji, ale w paryskim tłumie o stłuczkę (a raczej przenikanie) nie trudno. Pograłem może 2 godziny - mało, jednak już teraz wydaje mi się, że Unity jest najlepszym z niepirackich Assasynów.

Tutaj powinna nastąpić długa lista niedociągnięć, jest ich naprawdę sporo, ale nie kręci mnie kopanie leżącego. Unity jest dobrze wyreżyserowane, dzieje się w niesamowitym mieście, w bardzo ciekawych czasach. Będę informował jak to się dalej rozwinie.

2015-03-31 04:49:55

skomentuj

Rockstar opublikował wczoraj dość niesamowite grafiki z GTA V w wersji PC

Rockstar opublikował wczoraj dość niesamowite grafiki z GTA V w wersji PC. Nie jest to co prawda gameplay, ale podejrzewam, że naodpowiednio dopasionym komputerze gra będzie wyglądała naprawdę nieprzeciętnie. Ciekawe są komentarze pod newsem na stronie Rockstara. Co trzeci to pytanie "u mnie pójdzie?" okraszone skrótem specyfikacji, na którą składają się absolutnie tajemnicze dla mnie hieroglify [link] Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje na drugą połowę kwietnia tsunami hejtu. Współczuję wszystkim, którzy po ściągnięciu 60 GB torrenta srodze się rozczarują możliwościami swojego laptopa.

2015-03-28 12:17:10

skomentuj

Cały dzień z GTA Online

Cały dzień z GTA Online. Zaczęło się od tego, że moja postać na 9 poziomie, przeniesiona z X360, musiała być rozwinięta o trzy oczka, aby w ogóle móc wziąć udział w wieloosobowych napadach. Aktualizacja była wyczekiwana od prawie roku. Sporo czasu, ale zawsze krócej niż sami wiecie z czym :)
Od rana bawiłem się w sieciowym Los Santos. Wszystkiego po trochu i w ciągu 2-3 godzin, na pełnym luzie, zacząłem odpowiadać na zaproszenia do napadów. Nie były one oczywiście kierowane specjalnie do mnie. Mogę powiedzieć, że przez większość czasu byłem najmniej doświadczonym graczem w instancji. Poziom graczy oscylował zazwyczaj pomiędzy 50 a 150. Raz zdarzyło mi się grać w tenisa z kolesiem na poziomie 848. Nie wyobrażam sobie nawet ile to musi być godzin.
Pierwsza z misji przygotowawczych udała mi się gdzieś po 15-stej próbie. Za każdym razem albo było za trudno dla nooba z półautomatem, albo trzeba było się skradać, albo ktoś wyszedł, albo ktoś usnął... życie codzienne w MMO. Nigdy tego nie zaznałem, nie miałem się do czego odnieść (poza Ogame), więc byłem cierpliwy. Przez cały ten czas nie zawiodła infrastruktura sieciowa, nic się nie rozłączyło. Czekania było sporo, jednak raczej z winy graczy, do ostatniej chwili wybierających kolor i fason spodni.
Pierwsza ukończona misja polegała na dojechaniu z centrum Los Santos na lotnisko McKenziego, aby porwać samolot ucieczkowy. Droga długa, można było się zabrać z kimś albo śmigać samemu. Przy tej okazji miałem okazję zobaczyć najróżniejsze style jazdy. Lotnisko było solidnie chronione, po chwili przyjeżdżały posiłki i flankowały. Nie było bardzo ciężko, ale trzeba jakiś tam poziom ogarnięcia reprezentować. Mieliśmy tylko jedno zapasowe życie na całą czteroosobową drużynę. Po walce jedna z osób wzięła samolot i udała się na LSI, a reszta czekała. Kiedy prezesowi udało się bezpiecznie wylądować cała banda została przeniesie obok niego, a misja zaliczona. Od razu rozpoczęła się strzelanina podczas, której zginąłem z rąk kumpli. Ze trzy razy, sam zabijałem dwa razy. GTA Online.
Pozostały jeszcze dwa etapy przygotowawcze i sam napad. Następnym krokiem powinna być kradzież więziennego autobusu, który posłuży do odbicia ziomka. Cała sekwencja wydaje się bardzo atrakcyjna, element wieloosobowości sprawia, że akcje mogą być ciekawsze niż tłusto oskryptowane Heisty z wątku głównego. Jeżeli jednak nie posiadamy zgranej ekipy to napady stają się męczarnią. Czwarte podejście do długiej, składankowej sekwencji z podłożeniem bomby IEM w jakimś laboratorium jest szalenie frustrujące. Szukanie ogarniętych towarzyszy odbywa się po omacku i jest chyba największą wadą tej gry. No chyba, że się posiada ich już wcześniej…

2015-03-27 18:34:59

skomentuj

starsze index nowszeOnegdaj pisałem, że...

Prowadzę bloga "Gry dla dorosłych" od 19 lutego 2013 roku. Oto niektóre z wcześniejszych tekstów:


2015-11-20

Pierwszym z drobiazgów, które pokochałem w Falloucie 4, był brak percepcyjnej supermocy mojego bohatera

2015-07-26

Ponoć jedna z najlepszych gier na PS3. Długo się za nią zabierałem - ponad sześć lat

2015-08-25

Od kilku miesięcy chodził za mną kapitan Price. Obserwował z dystansu, przeszukiwał śmieci, które podrzucałem do hasioka, sniffował moje wifi, rozpytywał sąsiadów