Zdrada, hańba, zaprzaństwo, targowica

Zdrada, hańba, zaprzaństwo, targowica.
#osiemipół #witcher #polakpolakowiwilkiem #ośmipół

2015-05-12 20:48:57

skomentuj

Kolejna gra, którą po cichutku skończyłem, był The Wolf Among Us

Kolejna gra, którą po cichutku skończyłem, był The Wolf Among Us. Jestem fanem koncepcji "wykastrowanej przygodówki" by Telltale - jasne więc było, że po kilkunastu godzinach dobrej zabawy z TWD musiałem spróbować i innych tytułów. Wybór padł na Wilka.

Nie wiedziałem za wiele na temat Fables - komiksu Billa Willinghama, który stanowi bazę fabularną. Okazuje się, że seria wydawana jest od 2002 roku przez DC Comics. Ukazało się 20 tomów, a więc ciężar właściwy zbliżony jest do TWD. Ciężar emocjonalny też, bo problemy są poważne, a trup ściele się gęsto. Fables jednak pełne jest andersenowskiej magii, wilkołak delikatnie flirtuje ze Śnieżką, Syrenka zajmuje się wieczorową eskortą dla panów, Piękna oszukuje Bestię i dorabia sobie jako... chciało by się zaspoilerować, ale nie, lepiej zagrać :)

Podsumowanie gameplayu TWAU wygląda tak:
- rozmawiamy,
- więcej rozmawiamy,
- klikamy w trzech miejscach na ekranie,
- trochę rozmawiamy,
- tutaj następuje super ważna decyzja,
- rozmawiamy,
- okazuje się, że decyzja wcale nie była taka ważna,
- bijemy się (QTE!),
- jeszcze trochę rozmawiamy.
I od nowa. Czyli stare dobre Telltale, zero innowacji. Jedyna zmiana względem TWD jest taka, że bohater nie musi już tyle chodzić po rozległych lokacjach. Za to więcej rozmawia - w końcu akcja dzieje się w przeludnionym Nowym Jorku, a nie na zadupiach stanu Georgia.

Główny bohater to wilk, który robi za psa czyli policjanta. Jest to prawdopodobnie najfajniejszy stróż prawa w jakiego dane mi było się wcielić w grach wideo. Każda chwila spędzona w skórze Bigbiego Wolfa była prawdziwą przyjemnością, a szczególnie te, kiedy łomotał oponentów na dzień dobry, a poprawiał im na do widzenia. Bo to przecież Zły Brzydki Wilk.
Fabuła już w pierwszej scenie wciąga na całego i trzyma do samego końca. Jest spójna i pozbawiona chaosu typowego dla świata po apokalipsie zombich. Oczywiście nic nie jest jednoznaczne, nie ma jasnego podziału na dobro i zło w tej cynicznej, plugawej rzeczywistości. Dokładnie tak samo jak u nas, tyle że w lekko zwichrowanym zwierciadle. No bo kto poza Georgem Clooneyem miał świnię za współlokatora?

2015-05-12 12:10:01

skomentuj

Właśnie zauważyłem, że Gry dla dorosłych mają okrąglutkie 256 lajków

Właśnie zauważyłem, że Gry dla dorosłych mają okrąglutkie 256 lajków. Z tej okazji życzę sobie i wam jak najszybszego wyjścia wspaniałych 10 gier, które widać na załączonym obrazku. Kto odgadnie wszystkie tytuły temu chwała po wsze czasy, szacunek ludzi ulicy i złote lampasy.

2015-05-12 06:10:50

skomentuj

starsze index nowszeOnegdaj pisałem, że...

Prowadzę bloga "Gry dla dorosłych" od 19 lutego 2013 roku. Oto niektóre z wcześniejszych tekstów:


2016-12-27

Już drugi raz zbierałem się aby napisać dlaczego The Last Guardian przywołuje u mnie bardzo silne wspomnienia gier 8-bitowych, ale zabrakło weny i zdecydowałem się na coś łatwego - przegląd roku 2016

2014-10-09

Od kilku dni pracuję nad paranaukowym projektem, który skupia się na analizie statystycznej danych prezentowanych w serwisie Metacritic

2015-11-11

Co ja wiem o Falloucie 4? Wczoraj rozwinąłem postać do 6 poziomu, zrobiłem kilka wprowadzających misji, złożyłem odwiedziny sąsiadom, przeszukałem kilka opuszczonych domostw ale nade wszystko skupiłem się na rozbudowaniu i zasiedleniu bazy