Ach co to była za premiera

Ach co to była za premiera. Spotkanie z pierwszoplanowymi aktorami dubbingowymi, smaczki i ciekawostki wprost z ust twórców gry - wszystko to w Warszawie. Katowicka premiera, choć wyróżniona jako "event specjalny", okazała się dość, hm, usypiająca. Przyjechało do nas dwóch testerów, którzy byli tak sympatyczni jak nieestradowi. Opowiedzieli kilka interesujących faktów, jednak spotkanie zbyt często miało charakter promocji nie samej gry, a CD Project jako pracodawcy. Rozmowy przeplatane były konkursami, jak ktoś miał odrobinę wiedzy i mocne łokcie to mógł zaopatrzyć się w wiedźmiński medalion, smyczkę, koszulki i inne typowe akcesoria. Był nawet konkurs cosplay i wiedźmińskiego mówienia śląską gadką. Całość trwała 2 godziny, ale z powodzeniem można by to skompresować do jednej, i to niecałej, godziny

Muszę przyznać, że frekwencja mnie pozytywnie zaskoczyła. Zważywszy na porę i miejsce przybyło naprawdę sporo ludzi. Tłumek można by oszacować na jakieś 200-300 osób.

Na pięć minut przed godziną 23 otwarto bramy Saturna i uderzyliśmy szturmem. Niestety mięsna masa nie zdołała nabrać impetu i zatrzymała się w dość sporym ścisku nie dalej niż 5 metrów za wejściem. Tam były strategicznie ustawione stoliki z grami. Głownie schodziły z nich oczywiście wersje pecetowe, ale i kilka pudełek z logiem PS4 przesurfowało mi nad głową. Była nawet jedna dziewczyna kupującą wersję dla Xone. Serio - mam na to dwóch świadków. Wiedźminów wystarczyło dla wszystkich. Ścisk delikatnie się zmniejszył, a w kolejce do dwóch otwartych kas musiałem spędzić około 40 minut. Na szczęście atmosfera była wyśmienita, można było sobie bardzo sympatycznie pogadać. Hitem była starsza pani stojąca w tym ścisku razem z nami. Nabyła Wiedźmina dla swojego wnuka - z samego rana planowała mu wysłać grę do Hiszpanii. Szacunek ludzi ulicy!

Po odejściu od kasy można było jeszcze zgarnąć plakat z dedykacją i autografem pana testera. Tutaj kolejka nie przerażała, więc sobie tego nie odmówiłem.

Przyszedłem do domu kilka minut po północy. Około 0:25 miałem już zainstalowany patch do wersji 1.02, mogłem zacząć grę. Niestety sił starczyło mi na niecałe dwie godziny (do pierwszego pucharka).

Bardzo pozytywnie jestem zaskoczony zawartością pudełka. Poza mapą, naklejkami i (będącą gatunkiem na wymarciu) papierową instrukcją CD Project dorzucił jeszcze płytę CD ze ścieżką dźwiękową.

2015-05-19 13:12:25

skomentuj

Urlop na jutro już jest

Urlop na jutro już jest. Potrójna kawa na dzisiaj też. Tymczasem postanowiłem przyjąć pozę prawdziwego fana i uderzam do SCC na "Specjalny Event". Na pohybel skurwysynom!

2015-05-18 16:45:14

skomentuj

Mógłbym napisać o tym jak niezwykłym przeżyciem było przejście wczoraj The Unfinished Swan

Mógłbym napisać o tym jak niezwykłym przeżyciem było przejście wczoraj The Unfinished Swan. W kontekście poruszanych tutaj ostatnio tematów nie mogę się jednak przyznać, że pociekła mi na koniec łezka. Więc coś z zupełnie innej beczki.

Maj czasem wielkiego oczekiwania. Eleganckie kobiety w pięknych tutaj toaletach, eleganccy mężczyźni – białe koszule, wspaniałe krawaty. Już przygotowane za mną wielkie przyjęcie, będą szampany. Jednak nie samymi recenzjami Polygon człowiek żyje, nie same "Niezapomniane noce" ogląda. Aby zabić czas w tym cudownym okresie postanowiłem zagrać coś lekkiego.

Od dłuższego czasu chodziła za mną strzelanka. Prosta, liniowa, korytarzykowa (a co tam!), szybka i dynamiczna klasyczna rozwałka z widokiem z pierwszej perspektywy. Rozmyślałem nad którymś z wydanych na PS4 Call of Duty, ale ostatecznie wybrałem Metro Last Light. Chciałem nie tylko zobaczyć, ale i coś przeżyć. Nie był to mój pierwszy kontakt ze światem moskiewskiego metro. Miałem kiedyś koszulkę z mapą tego środka masowego transportu, ale już nie mam. Wcale nie dlatego, że stałem się ostatnio umiarkowanym rusofobem - po prostu się sprała. Wszystko marność.

Pomyślałem, że jak klimat to na całego i odpaliłem grę z rosyjską ścieżką dźwiękową. Po kwadransie wróciłem do do angielskiej, jednak lubię wiedzieć co do mnie mówią. Całkiem dobrze to wypadło, bo dubbingowali z akcentem. Klimat uratowany. Całkiem sporo detali można sobie obejrzeć w tym metrze. powierzchnia Moskwy wygląda apokaliptycznie dobrze, ale to podziemia robią największe wrażenie. Czujesz, że ci ludzie naprawdę tam żyją. Nie ma minimapy, nie ma atakujących z każdej strony na ekranie znaczników, nie ma GPS-ów, jest za to lęk przed brakiem amunicji, apteczek, mnóstwo szperania i eksploracji zakamarków.

Niechże Bethesda przestanie się w końcu krygować i zapowie kolejnego Fallouta! Erzac w postaci Metro Last Light wystarczył mi na tydzień. Bardzo udany tydzień.

2015-05-15 09:20:34

skomentuj

starsze index nowszeOnegdaj pisałem, że...

Prowadzę bloga "Gry dla dorosłych" od 19 lutego 2013 roku. Oto niektóre z wcześniejszych tekstów:


2015-11-05

Jestem lekko sceptyczny. Po pierwsze: wiedźmiński film ma produkować firma Sean Daniel Company, która znana jest głównie z sequela Mumii (nota 5

2015-07-07

W 2007 miałem okazję obejrzeć film Reign Over Me. Historia jest prosta - Charlie nie potrafi pogodzić się ze utratą żony i dwóch córek

2016-05-26

Kto zabił Laurę Palmer? W Life is Strange trzeba zagrać choćby dla samej przyjemności rozczytywania popkulturowych nawiązań i cytatów