Jak żyć po wiedźminie, jak żyć? Zakończenie przygody Geralta okazało się całkiem pozytywne, choć nie obyło się bez małego twistu, który starał się bezczelnie zagrać na uczuciach

Jak żyć po wiedźminie, jak żyć?

Zakończenie przygody Geralta okazało się całkiem pozytywne, choć nie obyło się bez małego twistu, który starał się bezczelnie zagrać na uczuciach. Jednak jeżeli mam ocenić ładunek emocjonalny jaki niósł sam finał to wybaczcie, ale przynajmniej dwie dużo wcześniejsze misje wywarły w moim sercu większe spustoszenie.

Jedyne czego mi zabrakło to sceny/misji finalizującej wybór partnerki. Byłem przychylny Triss, ale jak się okazało nie wystarczająco. Geralt został samotnym wilkiem, obie jego potencjalne partnerki odeszły w siną dal. Ciepła kobiecego ciała pozostaje mu szukać jedynie w Kuternodze Katarzynie lub Passiflorze.

2015-06-18 08:08:15

skomentuj

Nie pamiętam kiedy ostatnio jakaś nowa domowa technologia użytkowa zrobiła na mnie podobne wrażenie

Nie pamiętam kiedy ostatnio jakaś nowa domowa technologia użytkowa zrobiła na mnie podobne wrażenie. Może płaskie telewizory HD? Może pierwszy iPhone?
Wyobrażam sobie, że za kilka lat sprzątnę graty ze stolika w salonie, założę HoloLens i zacznę grać w Dungeon Keepera, Company of Heroes albo SimCity. Przede mną pole gry - w pełni skalowalne, obracalne, trójwymiarowe. Pełne życia. Jednocześnie, bez zdejmowania gogli i odrywania się od gry, będę mógł przekąsić fistaszka i zapić piwem. Zagadać do żony albo psa. Może nawet pogłaskać kota. Wirtualna półrzeczywistość Microsoftu przemawia do mnie o wiele bardziej niż Oculusy czy Morpheusy. Nie mogę się doczekać.

2015-06-16 07:35:19

skomentuj

Większość z was pewnie wie, że gryf jest pierwszym bossem z jakim mierzy się Geralt w trzecim Wiedźminie

Większość z was pewnie wie, że gryf jest pierwszym bossem z jakim mierzy się Geralt w trzecim Wiedźminie. Specjalny stosunek twórców gry do tej hybrydy lwa i przerośniętego orła zaświadcza figurka jaką dołączono do edycji kolekcjonerskiej.

Ostatnim potworem z wiedźmińskich zleceń jest również przedstawiciel tego gatunku. Różnica jest taka, że ten drugi ma poziom 35 i pluje kwasem. Znajdziecie go w zadaniu "Bestia z oxenfurckiej puszczy". Nie ma jakiejś odgórnie narzuconej kolejności realizacji zleceń, ale uznałem, że ten powinien być ostatnim. Potwora na wyższym poziomie nie znalazłem (a pucharek "Geralt zawodowiec" już wpadł).

Podszedłem do niego z postacią o 9 oczek niżej niż sugerowana. Nic tak nie cieszy jak zadania z ikoną czerwonej czaszki. Za pierwszym razem odbiłem się od niego jak od litej skały. Gryf ma niesłychanie skuteczny atak szarżą, który zabierał mi lekko 5k HP. Wystarczyło draśnięcie czy zatrucie i śmierć gwarantowana. Spróbowałem jeszcze raz, oczywiście nieskutecznie i postanowiłem w końcu poeksperymentować z odwarami. Niestety te środki nie są łatwe do wykorzystania. Zatrucie eliksirami na poziomie 80 uniemożliwia potem wypicie choćby marnej jaskółki. Przy tym zysk jaki daje odwar nie jest aż taki duży, choć bywa interesujący. Na przykład napitek ze starożytnego leszego, po którym każdy silny cios zabiera dodatkowo 10% HP wroga, wydawał się idealny do takiego supersilnego przeciwnika. Teoretycznie.

Po szóstej śmierci postawiłem na sprawdzoną wielokrotnie taktykę - kilka szybkich ciosów z nastawieniem, że któryś z nich wywoła krwawienie i fikołki wspomagane znakiem Quen do czasu aż efekt ustanie. Potem od nowa.

Gryf padł. Obiecałem sobie, że wątek główny pociągnę dopiero po wyczyszczeniu listy zadań. Zostały mi chyba 4 z czego połowa dotyczy gwinta). Ciri! Nadchodzę!

2015-06-10 09:49:57

skomentuj

starsze index nowszeOnegdaj pisałem, że...

Prowadzę bloga "Gry dla dorosłych" od 19 lutego 2013 roku. Oto niektóre z wcześniejszych tekstów:


2013-09-24

Nie spodziewałem się, że będę cytował, a nawet podpisywał się pod tym co napiszą na Onecie, ale: "GTA V dla mnie nie jest przełomem, jakim ponad 3 lata temu była Red Dead Redemption, ma też parę wad, ale nie zmienia to faktu, że jest w tej chwili chyba najbardziej rozbudowaną grą na rynku"

2015-10-26

Dlaczego tak długo zwlekałem z zagraniem w Serce z Kamienia? Przecież jako zapalony geraltofil powinienem to zrobić już dawno

2014-10-09

Od kilku dni pracuję nad paranaukowym projektem, który skupia się na analizie statystycznej danych prezentowanych w serwisie Metacritic