Nie wiem jak z kulkami bo jestem gender dumnego wąsa, ale z mojego doświadczenia wynika, że wcale nie jest łatwo zachęcić do zombiaków - szczególnie tatuśków

Nie wiem jak z kulkami bo jestem gender dumnego wąsa, ale z mojego doświadczenia wynika, że wcale nie jest łatwo zachęcić do zombiaków - szczególnie tatuśków. Przy okazji - najprawdziwsza incepcja udostępnieniowa ;)

2017-02-28 10:01:33

skomentuj

Nie da się ciekawie pisać o graniu w MMO

Nie da się ciekawie pisać o graniu w MMO. Po prostu jest to niewykonalne. Dam wam przykład.

Wczoraj wpadła mi nowa Maska Napastnika. To część zestawu, w którym chodzę po mieście od kilku tygodni. Przez ten czas zamieniłem w nim tylko jeden element. Była to kamizelka kuloodporna panny Larae Barrett, sprzęt legendarny i to nie tylko z nazwy - daje silne premie podczas odnawiania się umiejętności. Nowa maska zaskoczyła mnie swą użytecznością do tego stopnia, że jeszcze nie wydedukowałem co w niej rolować. Jest prawie doskonała, premiuje to czego najbardziej potrzebuję czyli zdrówko. Uradowałem się i wykonałem kilka misji w stylu właściwym dla striker'a, czyli na szpicy, na flance, okrążając, będąc w ciągłym ruchu i trzymając się zawsze ekstremalnie blisko przeciwnika. W końcu to zadziałało jak trzeba, ani razu nie padłem.

Jeszcze ze trzy takie znajdźki i może zawalczę coś w końcu w Strefie Mroku. Nie ma słów, które wyrażą to jaki jestem aktualnie podekscytowany!

No i sami widzicie, kończę z tym blogiem. Takie pisanie nie ma sensu ;)

2017-02-10 11:56:29

skomentuj

Za nami weekend beta testów Ghost Recon Wildlands

Za nami weekend beta testów Ghost Recon Wildlands.

Nieprzyzwoicie się napalałem na nową grę sygnowaną przez pióro spadkobierców Toma Clancy. Jako, że mój stary ma pierworodnego, który jest fanatykiem Division, wiecie - takiego synka co to pół dnia by siedział i farmił w kółko misje na ambitnym poziomie trudności. Byłem przekonany, że nowość od Ubisoftu mi spasuje. Otwarty świat, zróżnicowane środki transportu, drużynowe akcje, no i oczywiście pieszczenie broni - z takimi lampkami w oczach czekałem na premierę Wildlands. Do czasu bety.

Jak dobrze, że te bety istnieją! Rok temu zagrałem w otwartą betę Division i kompletnie mi się nie podobało. To samo w tym roku. Ktoś kto zaaprobował taki sposób sterowania śmigłowcem powinien rozważyć zmianę pracy. Maszyna chaotycznie reaguje na wciskane klawisze, do końca nie wiadomo dlaczego i kiedy poszczególne przyciski wywołują dany efekt. Autka też jeżdżą sobie luźno, na miękkim zawieszeniu i średniej bezwładności, ale kto by chciał niemi podróżować kiedy mamy helikoptery? Niestety nie da się. Ponoć przelot samolotem to dopiero prawdziwe emocje, nie doczekałem, choć chętnie bym sobie przypomniał jak to było pilotować Dodo w GTA SA.

Mamy szczyptę GTA, dwie przygarści Far Cry i do tego zmilitaryzowany rdzeń Ghost Recon. Jeden dobrze wymierzony strzał to jeden zgon sterowanego przez Sztuczną Nieinteligencję mobka. To miła odmiana po gąbczastych przeciwnikach w Division, którzy nierzadko mogą przyjąć na klatę kilkaset pocisków. Niestety większość misji rozgrywa się przez to wg utartego schematu: ktoś podejdzie, zrobi rozpoznanie dronem (fajnie, ale w WD2 jakoś przyjemniej się nim latało), potem rozstawiamy ekipę w gniazdach snajperskich i w dwóch, góra trzech zsynchronizowanych salwach eliminujemy cele. Najpewniej na dalszych etapach wrogowie będą mogli skorzystać z moździerzy czy wsparcia powietrznego, ale w becie tego nie było i gra stawała się monotonnie prosta.

Sztuczna inteligencja to słaby punkt zarówno wrogów jak i naszych kompanów. Jeżeli ktoś chce w to grać na serio to musi się wyposażyć w zgraną paczkę. Obawiam się, że otwartość misji oraz ich taktyczny charakter nie pozwalają by czerpać radość z gry z randomami. Mikrofon jest niezbędny.

Jak już sobie pograłem i mogłem znów włączyć Division to poczułem się, że przeniosłem się do gry zrealizowanej w 60 klatkach. Takie właśnie przymulone jest to Wildlands na razie.

2017-02-06 13:46:50

skomentuj

starsze index nowszeOnegdaj pisałem, że...

Prowadzę bloga "Gry dla dorosłych" od 19 lutego 2013 roku. Oto niektóre z wcześniejszych tekstów:


2013-09-23

To, że ostatnio milczę, nie oznacza, że na poważnie zająłem się karierą zawodową

2015-12-14

Trawers to jedyny poprawny sposób na zdobywanie Fallouta. Zbierałem w weekend materiały do notki z tezą: "10 najbardziej irytujących rzeczy w F4"

2017-02-10

Nie da się ciekawie pisać o graniu w MMO. Po prostu jest to niewykonalne. Dam wam przykład