Już drugi raz zbierałem się aby napisać

dlaczego The Last Guardian przywołuje u mnie bardzo silne wspomnienia gier 8-bitowych, ale zabrakło weny i zdecydowałem się na coś łatwego – przegląd roku 2016. Byłem przekonany, że tegoroczna lista będzie żenująco krótka w porównaniu do czterdziestu pozycji z 2015. Jak się okazuje jest całkiem nieźle, oto wszystkie gry, w które grałem dłużej niż ustawowy kwadrans. Kolejność alfabetyczna:

1. ABZÛ
2. Assassin’s Creed Syndicate
3. Battlefield 4
4. Child of Light
5. Destiny
6. Deus Ex: Mankind Divided
7. DiRT Rally
8. FIFA 15
9. Fallout 4 DLC
10. Far Cry Primal
11. Firewatch
12. Grand Theft Auto: San Andreas
13. Life Is Strange
14. Lords of the Fallen
15. Mafia III
16. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
17. Minecraft
18. NBA 2K17: The Prelude
19. Neverwinter
20. No Man’s Sky
21. Prominence Poker
22. Stardew Valley
23. Table Top Racing: World Tour
24. The Last Guardian
25. The Walking Dead: Michonne
26. The Witcher 3: Wild Hunt DLC
27. Tom Clancy’s The Division
28. Tricky Towers
29. Tropico 5
30. Uncharted 4: A Thief’s End
31. Watch Dogs 2
32. World of Tanks
33. ZOMBI

Bez owijania w bawełnę – to był rok Ubisoftu. Zaczęło się od unikalnego klimatu Far Cry Primal, potem jedno z najwspanialszych growych wspomnień czyli mgliste poranki w Nowym Jorku – The Division. Rok zakończył się w słonecznym nastroju z Watch Dogs 2. Sam nie wiem co o tym myśleć, ale za stary i zbyt bezczelny jestem abym się wstydził swojej mocno spolaryzowanej preferencji. Kliniczny ubicentryzm każe mi ze spokojem czekać na Ghost Recon: Wildlands. Równolegle moje środowisko zachęca do powrotu do świata Division. Mogę tak żyć.

Z krótszych gier wymienię Life is Strange, Firewatch oraz The Last Guardian. To prawdziwie klasowe produkty, w które zagrać po prostu wypada. Jeśli tego nie nadrobiliście to ogarnijcie się błagam bo wstyd się będzie z wami pokazać w kuluarach jakiejkolwiek geekowej imprezy. Czego wam teraz i nigdy nie życzę!

skomentuj