Za nami pierwszy tydzień z Dzikim Gonem

Za nami pierwszy tydzień z Dzikim Gonem. Pogoda jak na zamówienie graczy - nic tylko siedzieć w domu i grać. Ponad to odbyłem krótkie L4. Pojawiły się głosy, że to nie może być przypadek, ale wierzcie mi - były chwile, w których nie miałem siły grać. Z ręką na sercu!

Pomimo narzuconej samoudręki, związanej z najwyższym poziomem trudności, trochę udało mi się poszwendać. Mam 11 poziom postaci, zwiedziłem Novigrad, byłem z krótką wizytą na Skelige, stanąłem pod Łysą Górą. Dwukrotnie miałem okazję grać jako Ciri. Usłyszałem o szczuciu "paniami z dziekanatu" zanim stało się to modne. Wydaje mi się, że coś już o tej grze wiem, ale jednocześnie czuję, że mam za sobą nie więcej niż 20% całości. Świetne wrażenie, bo ostatnie, odpalane przeze mnie tytuły, po podobnym nakładzie czasu gry pokazywały już listę płac. Bałem się tych marketingowych deklaracji dotyczących 100 czy nawet 200 godzin gry. Niepotrzebnie. W wiedźminie 3 nie ma nudy.

Gdyby CD Projekt RED uniknął kilku drobnych błędów i niedoróbek (o nich pojawi się osobny wpis) to mielibyśmy najlepszą grę Action RPG ostatniej dekady. Niestety nie zdecydowali się na kolejne kilkumiesięczne przesunięcie terminu i dzięki temu dostaliśmy gwarantowanego zwycięzcę w kategorii RPG roku 2015. Tylko.

Tak jak w zimie miałem nadzieję, że wszyscy pracownicy Ubisoftu będą zmuszeni do ogrania Dying Light, tak teraz wydaje mi się, że cała Bethesda powinna pełnoetatowo siec potwory mieczami Geralta. Niech uczą się jak projektować światy. Mam same dobre wspomnienia ze Skyrim i FNV, ale oba te tytuły zostały bezpowrotnie zdetronizowane. Oczywiście mam świadomość, że dzieli je techniczna przepaść generacji konsol, ale stało się - mamy nowy punkt odniesienia. Teraz wszystkie duże gry RPG będą się starały dorównać Wiedźminowi. Naszemu polskiemu wiedźminowi. Wzruszyłem się.

#TeamTriss

2015-05-26 07:28:36

skomentuj

starsze index nowszeOnegdaj pisałem, że...

Prowadzę bloga "Gry dla dorosłych" od 19 lutego 2013 roku. Oto niektóre z wcześniejszych tekstów:


2013-09-24

Nie spodziewałem się, że będę cytował, a nawet podpisywał się pod tym co napiszą na Onecie, ale: "GTA V dla mnie nie jest przełomem, jakim ponad 3 lata temu była Red Dead Redemption, ma też parę wad, ale nie zmienia to faktu, że jest w tej chwili chyba najbardziej rozbudowaną grą na rynku"

2015-03-12

Co prawda nie jestem miłośnikiem starych gier, ale postanowiłem ograć reedycję GTA V

2018-01-25

Dziś mija równo 47 lat od słynnego gierkowego "Pomożecie?", a ja napisałem długi tekst z podsumowaniem grania w 2017 roku