W 2007 miałem okazję obejrzeć film Reign Over Me

W 2007 miałem okazję obejrzeć film Reign Over Me. Historia jest prosta - Charlie nie potrafi pogodzić się ze utratą żony i dwóch córek. Zginęły podczas zamachów 11 września. W filmie nie znajdziemy gwiaździstych sztandarów, mamy za to Liv Tyler oraz Donalda Sutherlanda. Adam Sandler nie gra podmiejskiego głupka, gra za to w Shadow of the Colossus. Nie można jednak powiedzieć, że to prosty product placement konsoli Sony - nikt przecież nie wydaje złamanego centa na promocję minionej generacji. Nawet Sony. Scenarzysta nie miał w planach reklamowania PS2. Wykorzystał po prostu główny (i jedyny) wątek fabularny gry - rozpaczliwą próbę wskrzeszenia ukochanej osoby.

Tak poznałem Cień Kolosa. Pamiętam, że kilka dni później powiedziałem: "kochanie, muszę kupić konsolę, muszę w to zagrać". Byłem bezrefleksyjnym pcmasterrace, a w zasadzie machead. To właśnie dzięki kolosom przeszedłem do zakonu konsolowców.

Początek był trudny. Okazało się, że zakupiona karta pamięci nie jest oryginalna i akurat ta gra nie chce na niej zapisywać swojego stanu. Zanim zamówiłem nową musiałem grać w systemie Time attack nie wiedząc nawet, że gra posiada taki tryb ;). Pierwsze 6 kolosów pokonałem dziesiątki razy. Kiedy w końcu dostałem właściwą memorkę zapał gdzieś się rozproszył. Oddaliłem się w stronę San Andreas, ICO i innych. Na moim koncie miałem zaledwie 9 kolosów.

Do SotC wróciłem już na PS3. Odświeżona edycja okazała się strzałem w dziesiątkę, niestety w oryginalną wersję już za bardzo grać się nie da. Przyzna mi rację każdy kto widział jak PS2 się prezentuje na telewizorze nie będącym średnioformatowym CRT. No i cisnę. Wczoraj, po około 8 latach gry udało mi się pokonać kolosa numer 15. Dziś zmierzę się bossem bossów. Jestem podekscytowany porównywalnie do tego co czułem w dniu premiery Wiedźmina. W końcu będę mógł spiąć klamrą gamingową historię mojej pierwszej konsoli.

2015-07-07 07:37:46

skomentuj

starsze index nowszeOnegdaj pisałem, że...

Prowadzę bloga "Gry dla dorosłych" od 19 lutego 2013 roku. Oto niektóre z wcześniejszych tekstów:


2015-10-08

Której grze należy się tytuł najbardziej kontrowersyjnej? Czy będzie to bezdennie głupi Custer’s Revenge? Może obrzydliwie brutalny Man Hunt? Najpierw musielibyśmy zdefiniować czym jest kontrowersyjność

2014-10-07

Wątpię abym AD 2014 zainteresował się taką grą jak Diablo jeśli znałbym ją jedynie z opisów, recenzji i filmów na youtube

2015-09-02

Supermassive Games - twórcy Until Dawn - chwalą się wykorzystaniem silnika z bieżącego Killzone